Profilaktinė techninė priežiūra hidroelektrinėse

 

Šiuo metu labai populiaru investuoti į naujų ir efektyvių elektros energijos gamyklų įrengimą bei jų atnaujinimą, siekiant pagerinti išteklių panaudojimą.

UAB Inobalt Message įranga yra vis dažniau naudojama hidroelektrinėse turbinų būsenos stebėjimams. Viena įdiegta sistema suteikia galimybę rinkti duomenis ir atlikti analizę.

Sistema yra produktyvi, rentabili ir patikima. Daugiau nei 100 tokio tipo sistemų yra naudojama visame pasaulyje.

hidropower

Hidroenergija – draugiška aplinkai

Hidroelektrinių industrija yra aplinkai nekenksmingas energijos šaltinis. 19% visos pasaulyje išgaunamos elektros energijos yra iš hidroelektrinių, todėl ši elektrinių rūšis yra laikoma viena iš populiariausių atsinaujinančios energijos šaltinių bei ketvirtas populiariausias elektros gaminimo būdas.

Šio tipo elektrinės nenaudoja iškastinio kuro atsargų, energijos šaltinis niekada nesibaigia, negamina atliekų bei neprisideda prie pasaulinio atšilimo. Iš upių ir rezervuarų kasmet galima pagaminti 15 mlrd. MW. Šiuo metu išnaudojama yra tik 20%. Todėl manoma, kad hidroenergijos paklausa išaugs per artimiausius kelerius metus.

Taikymo sritys:

Šiandien vartotojai reikalauja nenutrūkstamo ir patikimo gamyklų darbo bei kuo trumpesnių prastovų. Todėl siekiant pilnai išnaudoti įrangą, vibracijos ir būklės stebėjimo sistemos tampa būtinybe.

UAB Inobalt turi sprendimą šiems poreikiams ir siūlo visapusišką, bei lanksčią sistemą, kuri gali būti pritaikyta individualioms reikmėms.

Įranga vienu metu gali surinkti vibracijų ir procesų signalus bei PLV/ Profibus siunčiamus duomenis. Integruotas AMDT/V2 modulis leidžia atlikti vibracijų analizę ir kitų analoginių ir/ arba skaitmeninių signalų iš papildomų modulių stebėjimą.

TM-with-all-Sensors-EN

Įranga yra lengvai diegiama į jau esamą įmonės tinklą, panaudojant Ethernet sąsaja. Tokiu būdu visi matavimų duomenys gali būti pasiekiami bet kuriam turinčiam prieigą prie vidinio tinklo bei turint atitinkamas vartotojo teises.

Didelis UAB Inobalt Message įrangos pranašumas yra tai, kad vienas įrengimas atlieka matavimo, stebėjimo ir pranešimų valdymo funkcijas. Plati diagnostikos analizė leidžia aiškiai matyti esamos hidroturbinos būklės rodmenis ir nurodo galimas iškylančias sistemos problemas. Išankstinis techninių problemų numatymas užkerta kelią dideliems sistemos gedimams ir pateikia informaciją, kur artimiausiu laikotarpiu gali kilti sistemos problemų.

 

Modulinis įrangos sprendimas leidžia vartotojams pritaikyti individualius sprendimus pagal poreikius. Prietaisai gali būti individualiai pritaikyti bet kokiam įvedimo kanalų skaičiui. Didžioji įrangos dalis naudoja DIN bėgių sistemą ir yra pritaikyti valdymo skydinėms. Valdymo-spinta

 

Stebėjimo ir diagnostikos programinė įranga

Vibration-Bearing-LT

UAB Inobalt siūlo ProfiSignal programinę įrangą, kuri užtikrina pilną savo aplinkos kūrimą, lengvai konfigūruoti individualius HMI ekranus, tai leidžia operatoriui valdymo patalpoje stebėti įrangos būklę.

Galingi programiniai kanalai leidžia konfigūruoti aliarmo funkcijas su galimybe perjungti išėjimo kanalus arba sureguliuoti įrangą, o taip pat išjungti įrangą avariniu atveju.

Integruoti įvykių kanalai gali pranešti apie bet kokius neleistinus ribų pažeidimus, pvz., SMS arba el. paštu. Sudėtingesnėms sistemoms rekomenduojama sukonfigūruoti pranešimų lentelę centralizuotai gamyklos būsenos stebėsenai.

Prietaiso vidinė duomenų talpa iki 1 Gb su 128 mln. įrašų. Programinis paketas suteikia galimybę patogiai atlikti analizę, naudojant vientisą perdavimą tarp realaus laiko ir atmintyje įrašytų duomenų. Nuolatiniam stebėjimui patartina naudoti realaus laiko duomenų srautą.

 

Mobilios Sistemos

Mobile-system

UAB Inobalt taip pat siūlo daugelį įvairių produktų, siekiant patenkinti technikos priežiūros inžinierių poreikius hidroenergijos srityje. Labai populiarios yra pagal užsakymą pagamintos mobilios vibracijos procesų duomenų rinkimo ir analizės stotelės.

Sistema renka vibracijos, proceso ir veiklos duomenis vartotojo nustatytais laiko momentais.

Jutikliai jungiasi standartinėmis 4 mm jungtimis, užsukamų gnybtų panelėse, termo arba BNC jungčių pagalba. Message prietaisai yra įžeminti ir apsaugoti nuo visų galimų pašalinių išorinių trikdžių. Jutiklių įvedimo signalai yra atskirti, o tai užtikrina aukštą tikslumo kokybę.