Procesų monitoringas alaus gamykloje

 

alaus_gamykla

Užsakovas yra viena iš didžiausių pasaulyje alaus gamybos kompanijų. Ši alaus gamykla yra Lietuvoje ir pagamina apie 600 tūkst. litrų alaus vietiniam poreikiui ir eksportui į JAV, Rusiją, Švediją ir Norvegiją.

Taikymas / Problema:

Užsakovas nusprendė įdiegti Delphin LogMessage duomenų registravimo sistemą, kuri skirta suvartojimo stebėjimui:

  • elektros energijos
  • CO2 alaus karbonizavimo procesams
  • garo srautams
  • nuotekų srautams
  • gėlo vandens suvartojimui

Šiam tikslui įdiegta lengvai konfigūruojama stebėjimo realiu laiku sistema su ataskaitų pateikimo galimybėmis, kurios skirtos minėtų parametrų suvartojimo monitoringui.

Pasiūlymas / Sprendimas / Techninė įranga:

Kontroles_spinta

Buvo panaudota LogMesage 200 prietaisas, su 10 universalių analoginių įėjimų bei 11 skaitmeninių įėjimų, kuris buvo įrengtas gamyklos kontrolės spintoje.

Analoginiai įėjimai yra susieti su skirtingais garo, CO2 ir nuotekų srauto matuokliais, naudojant 4-20 mA signalus. Sąsaja su 2 vandens srauto matuokliais (Siemens MAG 8000) buvo įgyvendinta, naudojant Modbus RTU protokolą. Naudojant Modbus registrus nesunkiai sukonfiguruojamos 2 serijinės COM jungtys LogMessage prietaise. Užsakovas taip pat naudoja vidinius skaičiavimo kanalus, kad apskaičiuoti suvartojimo rodiklius. Pvz., integratoriaus kanalas yra naudojamas susumuoti elektros energijos ir CO2 suvartojimą alaus gamybos procese. Funkcionalumas pateikiamas žemiau.

alaus-pramone-1-LT

Procesų prižiūrėtojas turi kompiuterį su ProfiSignal Klicks programine įranga, kuri pritaikyta procesų tiesioginių duomenų stebėjimui. Imitacinė sąsaja buvo sukurta su ProfiSignal programine įranga ir pateikiama žemiau.

Imitacine-sasaja

Privalumai:

LogMessage įdiegimo privalumai yra šie:

  • LogMessage prietaisas su universaliais analoginiais ir skaitmeniniais įėjimais gali lengvai įrašyti visus analoginius 4-20 mA signalus, taip pat ir skaitmeninius įėjimus iš energijos skaitiklių su impulsiniais išėjimais.
  • LogMessage prietaisas palaiko daug sąsajų (RS232, 485, 422) ir gali būti lengvai susietas su MAG 8000 srauto matuokliais, naudojant Modbus RTU protokolą.
  • Vidiniai skaičiavimo kanalai aliarmo stebėjimui ir susumavimui (integratoriaus kanalas) pateikia operatoriui tiesioginius pagrindinių suvartojimo rodiklių duomenis.
  • Vidinė 1 GB talpos atmintis skirta proceso duomenų atsarginių kopijų išsaugojimui. Tiesioginiai duomenys taip pat saugojami DataService Configurator duomenų bazėje kompiuteryje.
  • ProfiSignal Klicks programinė įranga taip pat leidžia operatoriui generuoti įvairias ataskaitas ir statistinius duomenis apie procesus.

Daugiau informacijos rasite: LogMessage >>