Procesų monitoringas gamtinių dujų dehidratacijos įmonėse, naudojant bevielį UMTS ryšį

 

Duju_rezervuarai

Užsakovas yra valstybinė naftos ir dujų kompanija, įsikūrusi Rytų Europoje. Kompanijos gamtinių dujų išgavimo taškai yra nutolusiose vietose. Iš gręžinio surenkamos dujos yra apdorojamos dehidratacijos gamykloje, su tikslu iš dujų pašalinti vandenį, prieš joms patenkant į kompresorinę ir tolimesnio perdavimo vamzdynus.

Taikymas / Problema:

Dehidratacijos gamykla yra įsikūrusi nutolusioje vietoje, todėl klientui būtina duomenų surinkimo ir registravimo sistema, kad galėtų įrašyti gamybos ir procesų duomenis bei pasiekti juos panaudojant bevielį ryšį.

Pasiūlymas / Sprendimas / Techninė įranga:

Užsakovas nusprendė įdiegti Delphin duomenų registravimo sistemas dvejose dehidratacijos gamyklose. Procesų būklės monitoringui gamykloje buvo instaliuotas TopMessage duomenų kaupiklis su 1 GB vidine atmintimi ir vienas ADVT modulis su 15 analoginių įėjimų bei vienas IOIT modulis su 24 skaitmeniniais įėjimais. Duomenų kaupiklis turi sąsaja per Ethernet (LAN) su MoRoS UMTS maršrutizatoriumi, kuris suteikia galimybę naudotis nuotolinės prieigos funkcijomis. Gamyklos pavojingose vietose visos sistemos turi sumontuotas sprogiai aplinkai pritaikytas spintas su EX barjerais. TopMessage duomenų kaupiklis turi sąsaja su trimis talpos lygio davikliais, su analoginiu išėjimo signalu (4-20mA), ir 3 dujų srauto matavimo prietaisais VEGA su Modbus RTU sąsaja.

Pritaikymo funkcinė struktūra:

naftos-duju-pramone-LT

Gamyklos operatorius dirba saugioje vietoje ir atlieka vietinį monitoringą kompiuterio pagalba, naudodamas ProfiSignal Klicks programinę įrangą. Operatorius turi imitacinę sąsają, kurioje gali stebėti dehidratacijos gamyklos veiklą.

Imitacine-panele-dujos

Operatorius, esantis centrinėje buveinėje, naudodamasis UMTS maršrutizatoriumi valdymo patalpose, bet kuriuo metu per nuotolinę prieigą, gali pasiekti duomenisTopMessage duomenų kaupiklio ir matyti tiesioginius duomenis bei juos atsisiųsti iš kaupiklio atminties. Atsisiųsti duomenis galima automatiškai, naudojantis DataService Configurator konfigūracijos funkciją. Dehidratacijos gamyklas apima EDGE G2 mobiliojo ryšio tinklas.

Pateikiamoje diagramoje rodomi duomenis iš dehidratacijos gamyklos.

duomenu-diagrama

Privalumai:

TopMessage duomenų kaupiklis su UMTS maršrutizatoriumi tai geriausias sprendimas šiam pritaikymui, kadangi buvo įgyvendinti visi reikalavimai:

  • TopMessage yra mažas (200 x 118 x 90mm) tai leidžia sistemą lengvai sumontuoti sprogimui atspariose spintose.
  • TopMessage palaiko daug nuosekliųjų sąsajų standartų, gali būti sąsaja su VEGA Scan EK220 srauto matuokliais.
  • Gali būti konfigūruojamas per nuotolinę prieigą, naudojantis UMTS maršrutizatoriumi.
    UMTS maršrutizatoriaus pagalba galima naudoti tinklo funkcijas vietiniams kompiuteriams ir spausdintuvams.
  • Patogi ProfiSignal Klicks programinė įranga skirta sukurti operatoriaus vartotojo sąsają (imitaciją) ir ataskaitų funkcijas.

Daugiau informacijos rasite: TopMessage >>