Koksavimo sklendžių monitoringas naftos perdirbimo pramonėje

 

Užsakovas yra pirmaujantis sklendžių sistemų, įvairioms pramonės šakoms, gamintojas pasaulyje. Įmonė gamina tiek mažo, tiek labai didelio diametro rutulinių, adatinių, kontrolės sklendžių, droselinio ir kitų tipų vožtuvų sistemas.

Taikymas / Problema:

Tai labai specifinis duomenų surinkimo projekto sprendimas. Užsakovas užsiima naftos iš smėlio rafinacija ir naudoja specialias 3 eigų perjungimo sklendes, kad galėtų kontroliuoti naftingo smėlio srautus į skirtingus koksavimo bokštus. Anksčiau sklendės darbas buvo ne visada patikimas ir sukeldavo labai brangius rafinacijos proceso sutrikimus.

Pasiūlymas / Sprendimas / Techninė įranga:

Siekiant stebėti tinkamą sklendžių darbą klientai nusprendė įdiegti TopMessage duomenų kaupiklį, kad galėtų įrašyti visus duomenis sklendės eigos metu. Buvo pasirinktas TopMessage duomenų kaupiklis su 8 kanalų ADFT moduliu bei sinchroniškais didelio greičio duomenų fiksavimo analoginiais įėjimais. Sistema leidžia nustatyti 3 fazių variklio suvartojamą srovę, įtampą. įtempimų daviklis matuoja jėgą ir sukimo momentą sklendės judėjimo metu. Analoginiai įėjimai yra sukonfigūruoti 1 kHz duomenų fiksavimo dažniu. Įdiegti davikliai:

  • 1 x įtempimų daviklis sukimo momentui matuoti
  • 3 x variklio srovės davikliai
  • 1 x variklio įtampos keitiklis
  • 2 valdymo grandinės įtampos keitikliai

Pritaikymo funkcinė struktūra:

sklendziu-monitoringas-lt

TopMessage duomenų registravimo sistema įdiegta sprogimui atsparioje spintoje EX zonoje netoli sklendžių valdymo skyriaus. Duomenys perduodami, naudojantis bevieliu Eterneto radijo ryšiu.

Prietaiso TopMessage vidinis loginis kanalas buvo sukonfigūruojamas taip, kad duomenų įrašymas yra aktyvuojamas remiantis pagrindiniais variklio elektros srovės suvartojimo kriterijais. Remdamasis sukurtomis loginėmis funkcijomis vartotojas gali konfigūruoti prietaiso TopMessage duomenų įrašymo režimus atsižvelgiant į įvykius.

Sklendėms sustojus, duomenys iš duomenų kaupiklio automatiškai perduodami į kompiuterį, esantį valdymo patalpoje, naudojantis bevieliu Eterneto tinklu, tolimesnei duomenų analizei ir apdorojimui su programine įranga ProfiSignal Basic.

TopMessage duomenų kaupiklis įrašo visus duomenis, judant kiekvienai sklendei. DataService Scheduler automatiškai perduoda duomenis į centrinį kompiuterį duomenų analizei. Duomenų analizė ir tolimesnis apdorojimas atliekamas su ProfiSignal Basic programine įranga. Klientą domino variklio suvartojama srovė ir įtempimų / sukimo momentų profilis sklendės eigos metu. Įtempimų / sukimo momentų profiliai ir srovės suvartojimas parodo aiškų vaizdą apie tai ar įranga dirba gerai, ar reikia numatyti techninio aptarnavimo/remonto darbus tvarkaraštyje.

sklendziu_monitoringas

Santrauka / Privalumai:

  • Duomenų kaupiklis yra nedidelis, todėl gali būti montuojamas sprogimui atsparioje spintoje.
  • TopMessage duomenų kaupiklis registruoja visus 7 kanalus, 1 kHz dažniu, tiesiai į kaupiklio 1GB vidinę atmintį.
  • Vidiniai loginiai kanalai užtikrina atitinkamą duomenų registravimą sklendės eigos metu.
  • Programinės įrangos DataService Configurator planavimo funkcija automatiškai persiunčia duomenis į kompiuterį per WLAN tinklą.
  • ProfiSignal Basic programinė įranga po duomenų failų apdorojimo atlieka dabartinių RMS verčių skaičiavimus.
  • Klientas turi paprastą monitoringo sistemą vožtuvų būklės stebėjimui ir profilaktinės techninės priežiūros darbų planavimui, nelaukiant vožtuvų darbo sutrikimų.

Daugiau informacijos rasite: TopMessage >>