Laivų dyzelinių variklių turbinų testavimo stendas

 

Laivu_pramone Šis klientas yra vienas iš pirmaujančių didelių laivo variklių, turbinų ir pilnų laivo energetinių sistemų gamintojas. Kompanijos gaminami dyzeliniai varikliai montuojami į laivus, generatorius, sunkųjį kelių ir geležinkelių transportą. Variklių galia 116-9000 kW. Turbinos padidina variklių galią, mažina sąnaudas ir išmetamųjų dujų emisijas. Turbinos dirba itin sunkiomis sąlygomis. Turbinos sukasi iki 90000 rpm, darbinė temperatūra iki 750 oC, sukeliamas slėgis iki 5 atm.

 

Kliento reikalavimai:

Du turbinų testavimo stendai buvo atnaujinti, naudojant naujausias TopMessage ir ProfiSignal duomenų surinkimo sistemas iš Delphin Technology. Stendas yra sukurtas siekiant ištestuoti svarbiausius turbinų parametrus bei padidinti patikimumą, efektyvumą ir komponentų suderinamumą. Užsakovas norėjo sistemos, kurią galima nesunkiai atnaujinti, kad ateityje būtų galima nesunkiai įdiegti papildomų parametrų testavimus, nekeičiant testavimo sistemos, o prijungiant papildomus I/O kanalus.

Sprendimas:

Testavimo stende naudojama 80 analoginių ir apie 20 skaitmeninių I/O kanalų. Analoginiai signalai naudojami slėgiui, srautui, vožtuvų padėčiai ir temperatūrai fiksuoti. Skaitiklio (ang. counter) įėjimai skaičiuoja apsisukimų skaičių. Sistema buvo sumontuota laboratorijoje, kurioje yra šie prietaisai.

Įranga:

1 TopMesage Master 1GB atminties su ProfiBus DP Slave plėtimo moduliu;

3 TopMessage Slave plėtimo moduliai;

6 ADVT moduliai su 90 analoginių įėjimų temperatūrai ir slėgiui matuoti;

1 DIOT modulis skaitmeniniams signalams, impulsams ir greičiams tirti.

Programinė įranga:

ProfiSignal Basic su 250 įėjimų bei HMI vizualizacija.

 

Irangos-irengimas

Temperatūros matavimui buvo būtinas didelis tikslumas (+/- 0,2 K). Sistemos integracijai į PLC sistemą, kuri kontroliuoja visą testavimo ciklą, buvo panaudota prietaiso TopMessage sąsaja ProfiBus-DP Slave.

 

Privalumai:

Klientas pasirinko tokį projekto sprendimą, dėl daugybės privalumų:

  • Pirmas testavimas buvo atliktas po 2 dienų nuo įdiegimo.
  • Visų sensorių instaliacija ir konfigūracija įgyvendinta labai paprastai, nereikalingi papildomi konverteriai ir signalų apdorojimo įranga.
  • Sistema yra labai patikima.
  • Lengvai įgyvendinama HMI vizualizacija.
IMF-vizualizacija

 

Daugiau informacijos rasite: TopMessage >>