CMMS: 7 žingsniai sėkmei pasiekti

 

Pagal  Kris Bagadia, PEAK Industrial Solutions (vertimas)

Stulbinanti statistika. Net 80% kompiuterizuotos techninės priežiūros valdymo sistemos (toliau CMMS) įdiegimo atvejų pasibaigė nesėkmingai. Kai įvertiname lėšas reikalingas CMMS projekto įvykdymui, 80% nesėkmingų atvejų skaičius tikrai nepadeda jokiai įmonei apsispręsti. Bet pasinaudojus gerai apgalvoto įgyvendinimo plano paprastais žingsniais, bet kas gali išnaudoti visas potencialias galimybes kurias įmonei suteikia CMMS sistema.

Toliau pateikiami žingsniai, kurie garantuos Jūsų CMMS įgyvendinimo sėkmę.

1. Apsibrėžkite Jūsų projekto sritis

Skubotas CMMS paketo įsigijimas lemia skubotą įdiegimą. Prieš nutardami pirkti, sustokite ir pagalvokite. Viena iš penkių pagrindinių priežasčių, kurios lemia nesėkmingą įgyvendinimą, yra netinkamos CMMS pasirinkimas. Jums reikalinga CMMS pritaikyta Jūsų šakai, sritis turi būti apibrėžta prieš pasirenkant CMMS paketą.
Ką Jūs tiksliai norėtumėte, kad CMMS darytų? Kurie moduliai yra būtini Jūsų verslui dabar: įrangos, profilaktinė priežiūra? Gal kai kurie moduliai pvz. pirkimų, kol kas nebūtini? Įsivaizduokite, kaip Jūsų kompanija naudos CMMS sistemą po dviejų metų? Po penkerių metų? Ar Jūs ateityje planuojate susieti ją su kitomis sistemomis arba naudoti mobilias technologijas?

2. Gaukite vadovybės pritarimą

Vadovybė dažnai neturi aiškios CMMS sistemos naudojimo vizijos ir kokie resursai turi būti skirti dabar, o taip pat ir artimiausioje ateityje projekto įgyvendinimui. Prie programinės įrangos įsigijimo kaštų prisideda papildomos išlaidos, kurias sudaro – programos diegimas, mokymai, duomenų surinkimas ir duomenų sutvarkymas.
Įsitikinkite, kad šie kaštai yra įtraukti į projekto sąmatą, ir aukštesnė vadovybė gali susidaryti pilną vaizdą, kiek laiko visa tai užtruks ir kokios lėšos reikalingos projekto įgyvendinimui.

3. Suplanuokite savo projektą

Įvertinkite įdiegimo procesą nuo pradžios iki pabaigos. Kokie yra pagrindiniai etapai? Nuspręskite kas diegs CMMS sistemą, kas rinks duomenis ir kokio tipo duomenys bus renkami? Išsiaiškinkite detalių kodavimo schemą, įrangos ID schemą, išdėstymo schemas ir sąskaitas už darbus bei medžiagas.
Nustatykite komandų atliekamų veiksmų kodavimo principus, tokius kaip planavimo etapai, darbo užsakymo tipas, darbo užsakymo statusas, ir baigiamųjų pastabų kodai. Šis detalus pirminis planavimas, padės išvengti sumaišties vėliau.

4. Pasiruoškite pokyčiams

Nemanykite, kad visi Jūsų darbuotojai geranoriškai įvertins CMMS. Darbuotojai į CMMS gali žiūrėti kaip į grėsmę, kuri gali užimti darbo vietą ateityje, darbuotojai bijo visko, dėl ko gali būti atleisti iš darbo. Todėl labai svarbu įtraukti visus darbuotojus pradinėje stadijoje, skelbti informacinius pranešimus apie pokyčius ir įtraukti darbuotojus į rengiamas klausimų bei atsakymų sesijas, kad darbuotojai jaustųsi projekto dalyviais ir suprastų kokius teigiamus pokyčius gali suteikti CMMS naudojimas.
Kokios kliūtys, dėl duomenų rinkimo ir duomenų įvedimo, gali iškilti su Jūsų techninės priežiūros personalu? Ar kai kurie darbuotojai priešinasi pokyčiams? Vienas, dabar pokyčiams besipriešinantis darbuotojas, gali įtakoti daugybę kliūčių, lėmusių nesėkmingą baigtį.

5. Apmokymai

CMMS yra sudėtinga sistema ir reikalauja visų, ją naudojančių darbuotojų, mokymo. Nedarykite klaidos nepakankamai įvertindami mokymų poreikį. Čia reikalingas pradinis naudojimosi programine įranga mokymas iš CMMS pardavėjo pusės ir išorinis (arba vidinis) darbuotojų apmokymas. Kiekviena organizacija įdiegia CMMS skirtingais metodais, todėl Jūsų darbuotojams reikalingas išskirtinai Jūsų įmonei pritaikytas CMMS mokymas.
Labai svarbu mokant darbuotojus naudoti terminus, kurie vartojami Jūsų kompanijoje – skirtumų ieškojimas tarp žodžių „lemputė", „šviesa" ir „koncentruota fluorescencija" gali atrodyti nereikalinga dabar, tačiau gali sukelti painiavą ir pirkimo klaidas vėliau. Jeigu įdarbinami nauji darbuotojai, jiems taip pat reikalingas mokymas. Atsižvelgti į mokymų laiką taip pat labai svarbu. Apmokymai turi būti atliekami kaip įmanoma greičiau, kai tik įdiegiama programinė įranga.

6. Duomenų rinkimas, suvedimas

Jūsų darbuotojams reikalingų ir tinkamų naudoti duomenų rinkimas bei suvedimas į CMMS sistemą, dažniausiai yra pagrindinė, nesėkmingai pasibaigusio įdiegimo projekto, priežastis. Kad kaip įmanoma efektyviau surinkti visus reikalingus duomenis, tam skirtų žmonių darbas gali trukti 6 – 12 mėnesių.
Nutarimas kokius duomenis reikia surinkti, pavyzdžiui, įrengimo modelis, serijos numeris, kaina, garantinis terminas, profilaktikos, procedūros, informacija apie dažnius ir detales bei kaip šie duomenys bus surinkti yra pagrindiniai Jūsų įdiegimo plano komponentai. Jūs suplanuojate sistemos įdiegimą, įsigyjate sistemą ir surenkate visus reikalingus duomenys. Plano neturėjimas, kaip suvesti duomenis į bendrą sistemą, įneš sumaištį vėliau. Visų pirmiausia egzistuoja didžiulis duomenų kiekis, kuriuos reikia suvesti į sistemą.
Kas šį darbą darys? Turi būti apsvarstyta užsakymo galimybė kitoje įmonėje, savų darbuotojų galimybės arba šiam darbui laikinai pasamdyti žmonės. Laimei, šis didžiulis darbo kiekis turi būti atliktas tik vieną kartą.
Kitas dalykas, kurį turite įvertinti ir apibrėžti, tai kasdieninės informacijos, kurią CMMS sistema valdys, įvedimo geriausias metodas. Ar administracijos darbuotojas suvedinės paruoštus darbų užsakymus dienos pabaigoje ar kiekvienas techninio aptarnavimo darbuotojas suvedinės savo darbų užsakymus asmeniškai? Apgalvokite kiekvieną įmanomą sprendimą, kad galėtumėte įvertinti visus už ir prieš konkrečiai Jūsų situacijai.

7. Tolimesnės priemonės ir nuolatinis tobulinimas

Nenaudokite CMMS sistemos vien tiktai, kaip užrašų apie inventoriaus ir jo dalių saugojimo įrankį. Tai gali atlikti ir paprasčiausios lentelės. Įsitikinkite, kad Jūs žinote visas CMMS sistemos funkcijas ir planuojate kaip būtų galima labiau tai išnaudoti ateityje. CMMS sistema suteikia Jums galimybę naudotis didžiuliu duomenų kiekiu, kuris gali būti filtruojamas. Ar kas nors stebi duomenys? Kaip Jūs galite sekti tendencijas, jas analizuoti ir imtis teisingų veiksmų?
Pavyzdžiui, ar dažnai vyksta pasikartojantys tam tikro įrenginio arba detalės gedimai? CMMS sistema gali padėti nustatyti priežastį, kodėl šie gedimai čia įvyksta. Ar Jūs pastoviai stebite ir tobulinate savo techninės įrangos aptarnavimo operacijas?
Norėdami sėkmingai įdiegti CMMS sistemą vadovaukitės šiais žingsniais bei atsižvelkite į papildomą informaciją ir panaudojimo strategijas.

Kris Bagadia yra konsultantas dirbantis kompanijoje PEAK Industrial Solutions, LLC, Milwaukee, WI, (262) 783-6260.

Griežtai draudžiama paskelbtą mūsų medžiagą ir informaciją panaudoti arba platinti kuriuo nors pavidalu be UAB „Inobalt" sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti UAB „Inobalt" kaip šaltinį ir nurodyti internetinę svetainę http://www.inobalt.lt. Dėl sutikimo gavimo, kreipkitės el. paštu info@inobalt.lt.